مبانی شبکه +Network

http://s5.picofile.com/file/8141471426/network_plus_course.png

برای یادگیری و آموزش +Network راههای زیادی در پیش روی شماست . می توانید به آموزشگاههای داخل ایران بروید . اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید می توانید کتابهای مرجع یا آموزشهای تصویری زیادی که در این زمینه وجود دارد را دنبال کنید . معتبرترین کمپانی که در زمینه آموزش های کاربردی تصویری آیتی فعالیت می کند , کمپانی Trainsignal است . آنچه که در این سایت برای شما فراهم شده است یک کار ترجمه و تالیف بر اساس آموزش های دوره Netwotk+ Trainsignal است. این دوره شامل 16 فصل می باشد . مطالب به صورت کاملا خلاصه و کوتاه بیان شده است و دلیل این خلاصه نویسی حفظ مطالب اصلی و رساندن مفاهیم در کوتاهترین زمان ممکن است . علاوه بر این , دوره اموزش نتورک پلاس یک دوره مقدماتی است که در آن بیشتر سعی شده تا دانش آموختگان در ابتدا با مفاهیم اصلی شبکه آشنایی پیدا کنند .پس برای اینکه درباره شبکه بیشتر بدانیم این دوره شروع خوبی است و همچنین یک دید کلی از موضوعات متنوع شبکه پیدا کنند . اگر تاکنون هیچ گونه مطالعه ای در زمینه آموزش شبکه نداشته اید این دوره آموزشی برای شما بسیار مناسب خواهد بود . این دوره به صورت زنجیره وار و پشت سرهم طراحی شده است به همین رو به شما توصیه می شود مطالب را پشت سرهم و فصل به فصل و درس به درس دنبال کنید . همچنین اگر قبلا در زمینه شبکه آموخته هایی دارید این دوره مقدماتی می تواند به عنوان یک مرجع آموزشی به شما کمک کند.

پرینت

01 : شبکه و انواع آن

. Posted in مبانی شبکه +Network

شبکه چیست؟            انواع شبکه از نظر مدیریت منابع
پروتکل چیست؟           انواع شبکه از نظر گستره تحت پوشش 

هنگامی یک شبکه ایجاد می شود که شما دو یا چند کامپیوتر یا میزبان (Host) را به یکدیگر متصل کنید به نحوی که قادر به برقراری ارتباط و اشتراک منابع با یکدیگر باشند . اینجا کمی نیاز به دقت دارد . گفتیم به نحوی که قادر به انجام دو کار باشند . برقراری ارتباط (Connection) - اشتراک منابع (Sharing Resources) . هدف اصلی شبکه نیز همین دو مفهوم است یعنی ما شبکه را بوجود می آوریم تا بتوانیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم و پس از بر قراری ارتباط منابع خود را به اشتراک بگذاریم .

پرینت

02 : رسانه ها و کابل های شبکه

. Posted in مبانی شبکه +Network

کابل های جفت به هم تابیده - (Twisted Pair)          استانداردهای کابل کشی
عوامل موثر بر سرعت و مسافت انتقال سیگنال         استاندارد های اترنت     
رسانه کابلی کواکسیال          
رسانه فیبرنوری          انواع کابل کشی          
پلنوم چیست ؟                     تکنولوژی های لن

پرینت

03 : توپولوژی های شبکه

. Posted in مبانی شبکه +Network

توپولوژی های شبکه :  استار , رینگ , مش و هیبرید
تکنولوژی های ون
تکنولوژی دی اس ال
وی پی ان چیست ؟ 

توپولوژی شبکه طرح کلی شبکه است که می تواند به صورت فیزیکی یا منطقی باشد . در مباحث گذشته در مورد برخی توپولوژی های منطقی توضیح دادیم : مانند شبکه های Peer to Peer یا Client Server . در اینجا در مورد توپولوژی های فیزیکی صحبت خواهیم کرد .

پرینت

04 : مدل OSI در ساختار شبکه

. Posted in مبانی شبکه +Network

شباهت ساختار پست کردن نامه با مدل OSI
مدل OSI
لایه های مدل OSI
جریان داده در مدل OSI

قبل از اینکه درباره مدل OSI صحبت کنیم و توضیح دهیم که حقیقتا مدل OSI چیست بایستی کمی بیشتر درباره تعریف پروتکل صحبت کنیم . اگر به یاد داشته باشید در مباحث قبلی توضیح دادیم که پروتکل مجموعه ای است از قوانین و رویه ها که برای برقراری ارتباط به آن نیاز داریم . برای این که این مفهوم را برای شما روشن کنیم به توضیح یک پروتکل خارج از دنیای شبکه می پردازیم . فرض کنید که می خواهید نامه ای را برای دوست خود در شهر دیگری ارسال کنید . چه کارهایی انجام خواهید داد.

Access Rules

In addition to the personal information within profile, this site consists of educational materials, world news about technology, science articles, download books & software and etc. all these issues can be divided into three categories: visible to the public, visible for Registered Users, visible to specific people. so we recommend that register an account with your real name.

تماس با ما

Email admin : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Email the manager : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Go to "Criticism & Offer" inbox
Go to "Your Profile" page